Dupa protestele de la Finante, Guvernul nu mai creste niciun salariu

Dupa protestele de la Finante, Guvernul nu mai creste niciun salariu
Stire oferita de: Stire oferita de Ziare.com

Data: 3 noiembrie 2015   Ora: 17:21

Premierul Victor Ponta a anuntat, marti, ca amana cresterea salariilor pentru angajatii Ministerului de Finante, programata la 1 noiembrie. Decizia premierului vine in ziua in care au avut loc proteste spontane in mai multe judete din tara.

"Aud in fiecare zi doar cereri de mariri de salarii, dar nu aud nimic despre o responsabilitate mai mare si mai putina birocratie. Salarii mai mari vor fi doar cand va fi mai multa competenta si mai multa responsabilitate!

E un mesaj cat se poate de clar pentru toata lumea - si pentru cei din Ministerul de Finante si pentru autoritatile locale.

Trebuie combatute lipsa de capacitate institutionala a autoritatilor locale si birocratia - sunt.....citeste mai mult
 
 
Abonare newsletter
0 comentarii
- Adauga


 

Comentarii


0
  • Credite


    Compara »
  • Depozite la Termen


    Compara »



Ultima Ora

Care e secretul performantei in business. Top skill-uri!

Cand singurul scop pe care il ai in fata este acela de a te dezvolta profesional, iti este destul de dificil sa identifici acel set de calitati care iti va asigura succesul. Desigur, pe parcursul timpului, vei acumula foarte multa experienta si te ... citeste mai mult



Advertorial

Acord bani & Imprumut - Informatii pentru a lua decizia optima

Vă luptați să scăpați de datorii? Negocierea unui acord de împrumut de bani poate fi o modalitate excelentă de a ieși din ... citeste mai mult





Articolul Saptamanii

Carucioare pentru bebelusi – Confort si siguranta in plimbarile celor mici

Tipuri de cărucioare: Principalele categorii includ: Cărucioare clasice și 2 în 1: prevăzute cu landou (pentru ... citeste mai mult