Gerul suplimenteaza importurile de gaze

Gerul suplimenteaza importurile de gaze Data: 26 ianuarie 2012   Ora: 08:50

Furnizorul de gaze GDF Suez Energy Romania, adica fostul Distrigaz Sud, se asteapta, in aceste zile, la un consum mai mare cu 16% din cauza gerului.

Astfel ca a suplimentat importurile de gaze, lucru ce duce bineinteles la o scumpire a pretului final catre consumatori.

Si E.ON a suplimentat achizitiile din productia interna si din import.

Masurile sunt considerate, eforturi financiare importante din partea companiilor.

Potrivit expertilor, in sezonul rece, din cauza temperaturilor scazute, consumul de gaze naturale creste, astfel ca cererea de gaze naturale este mai mare decat volumele disponibile.

 
 
 
 
 

 
 
Abonare newsletter
0 comentarii
- Adauga


Stiri Economie


Comentarii


0
  • Credite


    Compara »
  • Depozite la Termen


    Compara »



Ultima Ora

Publicitatea Programatica pe Ecrane Digitale: Evolutia DOOH in 2025

Ce este Publicitatea Programatică pe Ecrane Digitale? Publicitatea programatică pe ecrane digitale utilizează algoritmi și platforme automatizate pentru a cumpăra și afișa anunțuri pe ecrane LED în timp real. ... citeste mai mult



Advertorial

Acord bani & Imprumut - Informatii pentru a lua decizia optima

Vă luptați să scăpați de datorii? Negocierea unui acord de împrumut de bani poate fi o modalitate excelentă de a ieși din ... citeste mai mult





Articolul Saptamanii

Achizitii rapide de carti pentru cei care vor sa isi valorifice biblioteca

Poate fi vorba despre o mutare, despre reorganizarea locuinței, despre cărți moștenite sau despre dorința de a elibera spațiu fără ca ... citeste mai mult