Hidroelectrica investeste peste 27 mil. lei in hidrocentrala Vaduri

Hidroelectrica investeste peste 27 mil. lei in hidrocentrala Vaduri
Stire oferita de BloomBiz.ro

Data: 14 iulie 2010   Ora: 10:28

"Modernizarea CHE Vaduri a fost abordata in decursul a doua etape. Prima etapa presupune modernizarea hidroagregatului 1, grup indisponibilizat in urma intreruperii bobinajului statoriv, care va readuce grupul in stare de functionare, pastrand parametrii initiali. 

Acesta are o putere instalata de 22,5 MW. Valoarea totala a investitiei pentru hidroagregatul 1 al CHE Vaduri (modernizare si lucrari de reparatie) este de 27,12 milioane lei", au precizat, pentru NewsIn, reprezentantii companiei.

De asemenea, reprezentantii companiei mai spun ca sunt in curs de elaborare documentatiile studiului de fezabilitate pentru modernizarea grupului 2 din cadrul CHE Vaduri si pentru partea de constructii.

De altfel, producatorul de electricitate si-a planificat pentru acest an investitii totale de circa 1,5 miliarde lei.

 
 
Abonare newsletter
0 comentarii
- Adauga


 

Comentarii


0
  • Credite


    Compara »
  • Depozite la Termen


    Compara »



Ultima Ora

Publicitatea Programatica pe Ecrane Digitale: Evolutia DOOH in 2025

Ce este Publicitatea Programatică pe Ecrane Digitale? Publicitatea programatică pe ecrane digitale utilizează algoritmi și platforme automatizate pentru a cumpăra și afișa anunțuri pe ecrane LED în timp real. ... citeste mai mult



Advertorial

Acord bani & Imprumut - Informatii pentru a lua decizia optima

Vă luptați să scăpați de datorii? Negocierea unui acord de împrumut de bani poate fi o modalitate excelentă de a ieși din ... citeste mai mult





Articolul Saptamanii

Achizitii rapide de carti pentru cei care vor sa isi valorifice biblioteca

Poate fi vorba despre o mutare, despre reorganizarea locuinței, despre cărți moștenite sau despre dorința de a elibera spațiu fără ca ... citeste mai mult