CEC Bank a lansat creditul pentru echipamente agricole

CEC Bank a lansat creditul pentru echipamente agricole Data: 5 mai 2010   Ora: 12:57

CEC Bank a lansat creditul in lei Rabla Agricol, destinat achizitionarii de tractoare si masini autopropulsate noi in cadrul programului 'Rabla' din agricultura, au anuntat oficialii institutiei financiare.

Creditul se acorda pe o perioada de maxim 72 luni si nu se percepe comision de rambursare anticipata a acestuia.

Rambursarea creditelor este flexibila, adaptata caracterului sezonier al activitatii clientilor si a perioadelor de incasare.

Finantarea programului de stimulare a innoirii Parcului national de tractoare si masini agricole autopropulsate se realizeaza de catre Administratia Fondului pentru Mediu, in limita fondurilor  prevazute cu aceasta destinatie prin bugetul anual de venituri si cheltuieli, aprobat prin hotarare a Guvernului.

Cuantumul primei de casare este de cel mult 17.000 lei, fara ca aceasta sa depaseasca 50% din pretul de achizitie al tractorului nou sau al masinii agricole autopropulsate noi pentru persoana fizica si 40% din pretul de achizitie, fara TVA, al tractorului nou sau al masinii agricole autopropulsate noi pentru persoana juridica.

Creditul are ca scop finantarea diferentei dintre pretul de comercializare stabilit de producatorul validat si prima de casare.

 
 
 
 
 

 
 
Abonare newsletter
0 comentarii
- Adauga


Stiri Credite Echipamente


Comentarii


0
  • Credite


    Compara »
  • Depozite la Termen


    Compara »



Ultima Ora

Publicitatea Programatica pe Ecrane Digitale: Evolutia DOOH in 2025

Ce este Publicitatea Programatică pe Ecrane Digitale? Publicitatea programatică pe ecrane digitale utilizează algoritmi și platforme automatizate pentru a cumpăra și afișa anunțuri pe ecrane LED în timp real. ... citeste mai mult



Advertorial

Acord bani & Imprumut - Informatii pentru a lua decizia optima

Vă luptați să scăpați de datorii? Negocierea unui acord de împrumut de bani poate fi o modalitate excelentă de a ieși din ... citeste mai mult





Articolul Saptamanii

De ce oamenii investesc mai mult in experienta locuirii decat in metri patrati

Tot mai mulți caută nu neapărat mai mult spațiu, ci un spațiu care să le ofere o stare mai bună și care să îi facă să se simtă mai ... citeste mai mult