2012 da "reset" zonei euro: Vom avea o noua moneda europeana

2012 da "reset" zonei euro: Vom avea o noua moneda europeana Data: 28 decembrie 2011   Ora: 13:32

Anul 2012 este unul decisiv pentru statele slab dezvoltate ale Europei, care vor fi lasate sa se desurce singure de catre marile puteri europene, crede omul de afaceri Vladimir Cohn.

In opinia acestuia, Germania, Olanda, Austria, Elvetia si Norvegia vor adopta o noua moneda, iar celelalte state vor ramane cu euro care va deveni o moneda foarte slaba.

"Aceasta moneda se va naste foarte repede si va fi o moneda puternica care intr-adevar va concura cu dolarul.
Cred ca va ajuta Europa pentru ca va fi un model de dezvoltare, de comportament fiscal si monetar", a declarat Vladimir Cohn intr-un interviu acordat Business 24.

Citeste continuarea pe Business 24.ro

 
 
Abonare newsletter
0 comentarii
- Adauga


 

Articole asemanatoare



 

Comentarii


0
Ultima Ora

Publicitatea Programatica pe Ecrane Digitale: Evolutia DOOH in 2025

Ce este Publicitatea Programatică pe Ecrane Digitale? Publicitatea programatică pe ecrane digitale utilizează algoritmi și platforme automatizate pentru a cumpăra și afișa anunțuri pe ecrane LED în timp real. ... citeste mai mult





  • Credite


    Compara »
  • Depozite la Termen


    Compara »





Advertorial

Acord bani & Imprumut - Informatii pentru a lua decizia optima

Vă luptați să scăpați de datorii? Negocierea unui acord de împrumut de bani poate fi o modalitate excelentă de a ieși din ... citeste mai mult



Articolul Saptamanii

Mentorul pe care nu-l vezi, dar il simti cum sa-l gasesti si de ce conteaza

Îi vedem pe scenă, în cărți sau în interviuri și ne imaginăm că mentoratul înseamnă neapărat întâlniri ... citeste mai mult